Waynet
Język:
pl

Ania Kruk

Sklep online z biżuterią - 200 lat tradycji jubilerskiej - ANIA KRUK

Informacje o projekcie

Typ: Fashion

Zakres prac: Support, Wdrożenie, Projektowanie Ux,

Zobacz online

NOWY PROJEKT GRAFICZNY

Ania kruk to marka, która przykłada ogromną wagę do podążania za trendami - zarówno w kwestii oferowanych przez siebie produktów, jak i identyfikacji wizualnej. Praca nad wizerunkiem marki trwa nieprzerwanie, a my mamy przyjemność sprawować nad nim pieczę od strony graficznej sklepu internetowego.

WDROŻENIE I SUPPORT

Ania Kruk to kolejny nasz Klient, który zdecydował się na migrację e-sklepu z Magento na platformę PrestaShop. Migracja uwzględniała przeniesienie całej bazy produktów, klientów oraz zamówień. Support sklepu internetowego, z którego korzysta Klient, pozwala na opiekę nad sklepem i działania, które stale rozwijają sprzedaż.

UX I OPTYMALIZACJA

Stale podejmowane są z marką działania, które mają na celu wzrost współczynnika konwersji w sklepie internetowym i średniej wartości zamówienia. Audyt UX, analiza ruchu i kliknięć oraz propozycje nowych rozwiązań, to zaledwie część działań. Ważnym aspektem jest również optymalizacja zakupów na urządzenia mobile.

O projekcie

Nowa odsłona sklepu internetowego znanej marki jubilerskiej

Nazwisko Kruk niesie za sobą w Polsce jednoznaczne skojarzenie - biżuteria. Niemal 200 lat tradycji jubilerskiej kultywowanej aktualnie przez 5. pokolenie rodziny znalazło właśnie swój nowy, internetowy wyraz. Jest nim nowoczesny sklep internetowy, który mieliśmy zaszczyt stworzyć. Tak - zaszczyt. Nie można inaczej wypowiedzieć się o projekcie realizowanym dla firmy, która tak profesjonalnie podchodzi do swojego biznesu, nie wyzbywając się przy tym pasji i pielęgnowanych od lat wartości.

Ania Kruk to duża, rozpoznawalna i prężnie rozwijająca się firma. Decyzja dotycząca zmiany w zakresie eCommerce, który stanowi ważny kanał sprzedaży marki, jest w takim wypadku zawsze odważna, ale może przynieść biznesowi długofalowe i wielopoziomowe korzyści.

Badania, testy, rozmowy z użytkownikami i analizy - działania UX

Pracownicy i zarząd Ani Kruk od samego początku kooperacji podeszli do niej w pełni profesjonalnie i z maksymalnym zaangażowaniem. Sklep internetowy miał być elementem całego, rozbudowanego planu strategicznego, być przygotowany na podstawie nowego brand book'a marki oraz spełniać precyzyjnie ustalone cele. Z jednej strony musieliśmy się więc trzymać wyznaczonych ścieżek, a z drugiej przygotować autorskie mapy i makiety sklepu, które spełniać będą wszystkie oczekiwania zamawiającego, potrzeby klientów końcowych oraz zapewnią możliwie wysoką użyteczność i skuteczność eCommerce. Realizacja tego zadania możliwa była wyłącznie przy wykorzystaniu doświadczenia i wiedzy z zakresu UX oraz dzięki rozbudowanym badaniom i testom przeprowadzanym na makietach i projekcie graficznym sklepu internetowego.

Humas first! eCommerce z ludzką twarzą

Pracując nad sklepem internetowy Ani Kruk, chcieliśmy, aby jego charakter odpowiadał salonom stacjonarnym. eCommerce miał być nowoczesny, klasyczny, przejrzysty i przyjazny klientowi. Efekt ten osiągnęliśmy dzięki wielopoziomowym testom UX makiet i poszczególnych ekranów oraz dzięki wielogodzinnym warsztatom z Klientem. Oprócz tego przeprowadziliśmy testy metodą wywiadów kwestionariuszowych z klientami sklepów stacjonarnych oraz obsługą butików. W zakres badań UX wchodziły również testy A/B dotyczące poszczególnych makiet sklepu oraz testy 5-sekund przeprowadzane na projekcie graficznym. Dalej wykonujemy prace rozwojowe e-sklepu.

Re-design i migracja z Magento na PrestaShop

Celami realizowanego projektu re-designu sklepu internetowego wraz z migracją z platformy Magento na PrestaShop, było dostosowanie eCommerce do nowej identyfikacji firmy, poprawa użyteczności i funkcjonalności e-sklepu oraz optymalizacja kosztów funkcjonowania tego rozbudowanego i wymagającego logistycznie przedsięwzięcia. Decyzja dotycząca podjęcia współpracy z wykonawcą nowego sklepu internetowego padła na WAYNET i jesteśmy przekonani, że ruch ten był słuszny. Od samego początku rozumieliśmy bowiem powagę projektu i podjęliśmy wspólną pracę nad ostatecznym sukcesem eCommerce. Wynikiem jest piękny, funkcjonalny i skuteczny e-sklep zrealizowany na platformie PrestaShop.

Wszystkie ekrany sklepu internetowego zostały zaprojektowane indywidualnie, zgodnie z charakterystyką marki, produktu i klientów. Kolejnym, stojącym przed nami zadaniem było więc przelanie makiet i projektów graficznych na kod, z czym skutecznie uporali się nasi developerzy PrestaShop. Ze względu na fakt, że wcześniej e-sklep Ani Kruk operował na Magento, musieliśmy dokonać migracji danych i informacji pomiędzy platformami. Sklep internetowy Ani Kruk na platformie PrestaShop to nasza kolejna realizacja dla rozpoznawalnej i wymagającej marki z niełatwej oraz konkurencyjnej branży. Na szczęście dla doświadczonych i wprawnych developerów PrestaShop platforma ta daje niemal nieograniczone możliwości.

Strona główna, karta produktu, wyszukiwarka

Strona główna wyposażona jest w duży slider, rekomendowane produkty z podziałem na kategorie oraz estetyczne odnośniki do wybranych części sklepu (np. akcji sezonowych, bestsellerów lub nowości). Wszystkie te elementy są w łatwy sposób edytowalne z perspektywy panelu administracyjnego sklepu. eCommerce Ani Kruk posiada również intuicyjną wyszukiwarkę produktów. Wyniki wyszukiwania można filtrować, dzięki czemu klient szybko i precyzyjnie jest w stanie dotrzeć do interesującego go artykułu. Karta produktu eCommerce posiada 2 ciekawe funkcjonalności, o których nie sposób nie wspomnieć. Chodzi mianowicie o możliwość dodania graweru z dowolnym tekstem w jednej z określonych czcionek oraz możliwość sprawdzenia dostępności produktu w wybranych sklepach stacjonarnych. Dodatkowe opcje to na przykład możliwość dodania do zamówienia ozdobnego opakowania lub zakupy zestawów w promocyjnych cenach. To jedne z kilku rozwiązań, które mają na celu zwiększenie średniej wartości zamówienia.

Przekonały Cię nasze realizacje?

Usługi

  • B2B Prestashop
  • B2C Prestashop
  • Support i hosting PrestaShop
  • Hosting Prestashop

Adres

Waynet Sp. z o.o.

ul. Królowej Jadwigi 236

30-218 Kraków

NIP: 6762478648

Social Media

Facebook

LinkedIn

© 2024 Waynet Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone