Waynet
Język:
pl

Konopka Shoes

Konopka Shoes to dumna kontynuacja tradycji i wartości polskiej marki Conhpol.

Informacje o projekcie

Typ: Fashion

Zakres prac: Projektowanie Ux, Wdrożenie,

Zobacz online

WDROŻENIE I MIGRACJA

Głównym zadaniem było wdrożenie sklepu internetowego opartego o platformę PrestaShop 1.7. Dodatkowo zakres prac obejmował m.in. dane klientów, produktów oraz zamówień z poprzedniego systemu do nowego sklepu.

NOWY SKLEP NOWY START

Nowy e-sklep jest świetną okazją na stworzenie nowej szaty graficznej. W tym przypadku dodatkowo zbiegło się to z rebrandingiem Conhpol Elite na Konopka Shoes.

WYNIK

Wynikiem prac jest nowy sklep internetowy, który idealnie odzwierciedla brand Konopka Shoes - połączenie nowoczesności z tradycją. 

O projekcie

Re-design i migracja na platformę PrestaShop 1.7

Poprawa użyteczności, a także lepsza prezentacja produktów były głównymi celami nowego designu sklepu i migracji na platformę PrestaShop. Współpracujemy z wieloma sklepami z branży modowej i wiemy jak istotna jest prezentacja produktu zarówno dla właściciela sklepu, jak i użytkownika końcowego. Użytkownicy kupują “oczami” produkt i chcą go dokładnie obejrzeć przed zakupem. W nowej wersji sklepu poświęciliśmy dużo czasu nad odpowiednią ekspozycję produktu w każdym miejscu, zarówno na stronie głównej, jak i stronie kategorii oraz oczywiście karcie produktu. Jednym z elementów naszej pracy było również przeniesienie danych z poprzedniego sklepu. Została przeniesiona cała baza klientów oraz produktów. Dzięki temu zaoszczędziliśmy czas zarówno użytkownikom, ponieważ nie musieli tworzyć kont od nowa, jak i właścicielowi firmy, który nie musiał ponownie wprowadzać dużej ilości danych. 

PrestaShop jako PIM

Dodatkowym ważnym zadaniem sklepu jest w tym przypadku zarządzanie informacją o produktach z poziomu PrestaShop, czyli sklep jest jednocześnie oprogramowaniem PIM. Do sklepu dostarczane są podstawowe informacje o produktach z systemu ERP. W sklepie administrator dodaje dodatkowe informacje takie jak np. dłuższy opis, czy zdjęcia. Następnie wszystkie informacje o danym produkcie przekazywane są do innych kanałów sprzedaży jak np. marketplace allegro. Dzięki takiemu rozwiązaniu klient ma wszystkie informacje o produktach w jednym miejscu. Jeśli następuje zmiana danej informacji o produkcie w sklepie, automatycznie jest to przekazywane do innych kanałów sprzedaży. 

Automatyzacja i procesy

Podczas etapu wyceny poznaliśmy procesy wewnętrzne klienta, dodatkowo warsztaty biznesowe pomogły nam określić ich szczegóły i mogliśmy poznać wewnętrzny workflow pracy sklepu. Dzięki temu sklep i procesy w nim zachodzące mogliśmy dostosować do określonych wymagań klienta. Rezultatem są powstałe mechanizmy i automatyczne procesy, które usprawniają codzienną pracę w sklepie takie jak np. automatyczne ustawianie przedsprzedaży, produktów archiwalnych oraz produktów czasowo niedostępnych.

Produkt, produkt i jeszcze raz produkt

Od pierwszych sekund spędzonych na stronie użytkownik widzi wyeksponowany produkt. Na stronie kategorii po najechaniu myszką na produkt zdjęcie standardowe produktu zmienia się w aranżowane zdjęcie. Dzięki temu klient może zobaczyć produkt w innej odsłonie. W tej realizacji karta produktu jest nietypowa, ponieważ nie ma standardowej galerii zdjęć, gdzie użytkownik może przewijać zdjęcia. Cała lista zdjęć jest od razu widoczna na karcie produktu, dodatkowo jest umieszczone również zdjęcie 360. Dzięki temu użytkownik może obejrzeć dokładnie produkt z każdej strony. 

Przekonały Cię nasze realizacje?

Usługi

  • B2B Prestashop
  • B2C Prestashop
  • Support i hosting PrestaShop
  • Hosting Prestashop

Adres

Waynet Sp. z o.o.

ul. Królowej Jadwigi 236

30-218 Kraków

NIP: 6762478648

Social Media

Facebook

LinkedIn

© 2024 Waynet Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone