Waynet
Język:
pl

Vissavi

Sklep internetowy dynamicznej marki fashion - Vissavi

Informacje o projekcie

Typ: FashionB2B

Zakres prac: Projektowanie Ux, Wdrożenie,

Zobacz online

Wyzwanie

Naszym zadaniem było zaprojektowanie sklepu internetowego, który będzie odzwierciedlał styl i charakter marki. Działanie w branży fashion wymusza poniekąd ciągłe podążanie za tym, co modne. W planach był sklep, który będzie ewoluował wraz ze zmieniającymi się trendami. 

Działanie

Proces projektowy standardowo zaczęliśmy od warsztatów biznesowych uzupełniony o kontakt z klientką marki w butiku stacjonarnym. Do pierwszego etapu prac dołączyliśmy również analizę konkurencji, która pozwoliła nam zaznajomić się z obecnymi na rynku eCommerce trendami.

Efekt

Stworzenie projektu, który będzie podążał za zmieniającymi się trendami oparliśmy w dużej mierze na prostej ikonografice, klasycznych fontach i dużej liczby zdjęć w różnorodnych formatach. Dzięki temu wygląd e-sklepu w dużej mierze opiera się na najnowszych kolekcjach marki.

O projekcie

Realizacja nowego, funkcjonalnego sklepu internetowego Vissavi

Realizacja sklepu internetowego dla marki z branży fashion, to zawsze nie lada wyzwanie. Tak się jednak składa, że w tworzeniu modowych e-sklepów rozsmakowaliśmy się w sposób szczególny. Wymagający klienci, duża konkurencja, konieczność stworzenia wyjątkowego, stylowego designu, to również niesamowita satysfakcja z finalnego efektu pracy. Zapoznajcie się z poszczególnymi elementami naszej pracy – od analizy UX, przez poszczególne funkcjonalności i elementy designu, aż po wdrożenie RWD na platformie PrestaShop 1.7. Vissavi to polska marka modowa, która od przeszło 15 lat podbija serca kobiet w nadwiślańskim kraju. Ubrania tego brandu kierowane są przede wszystkim do młodych, dynamicznych kobiet, które cenią sobie niepowtarzalny styl i wysoką jakość produktów. Nowy sklep online musiał spełniać wysokie wymagania, świadomych swoich potrzeb i oczekiwań klientek. Konieczne było przeprowadzenie audytu i redesignu sklepu internetowego, którego nowe oblicze musiało współgrać z charakterystyką firmy i odpowiadać estetyce eleganckich kolekcji fashion. Odpowiedni projekt graficzny to jeszcze nie wszystko.

VIS A VIS użyteczności

Nasze specjalistki od UI/UX, przeprowadziły dogłębne analizy potrzeb i zachowań klientów, korzystając przy tym z ankiet oraz nagrywania zachowań użytkowników odwiedzających e-sklep (session recording). W efekcie tych działań powstały persony kluczowych klientów i projekty map strony. Dzięki uprzednim warsztatom zbierania wymagań ze strony VISSAVI oraz analizie konkurencji, udało nam się opracować wizerunek eleganckiego, nowoczesnego sklepu, wyposażonego w praktyczne z perspektywy użytkownika moduły, które w połączeniu z autorskim designem, uczyniły sklep przejrzystym i przyjaznym klientowi.Nowy sklep VISSAVI został wyposażony w dodatkowe funkcjonalności, które ułatwiają dokonywanie wyborów produktu i ostateczną realizację zakupu. Jedną z nich jest rozbudowane filtrowanie, umożliwiające zawężenie listy produktów ze względu na cenę, rozmiar, linię i kolor. Dzięki temu, klient jest w stanie ograniczyć liczbę artykułów do tych, które w najlepszy sposób odpowiadają jego wymaganiom.Moda to nie tylko produkty, ale również określony lifestyle. Właśnie dlatego dokonaliśmy integracji i redesignu bloga VISSAVI na stronie internetowej marki. Dzięki temu, klientki będą mogły zaczerpnąć inspiracji i wiedzy ze źródła, czyli od projektantów i stylistów brandu. Jak ubrać się na studniówkę, jak dobrać odpowiednią sukienkę do swojej figury – na te i inne pytania będzie można znaleźć odpowiedź na firmowym blogu opartym o platformę WordPress, z którego bezpośrednio przedostaniemy się do sklepu online.

Symbioza offline i online

Udogodnieniem dla Klientek jest opcja „Sprawdź dostępność”. Zdaniem naszych UX designerów, rozwiązanie to jest szczególnie użyteczne w przypadku sklepów modowych, które prowadzą sprzedaż zarówno offline i online. Vissavi posiada 15 butików stacjonarnych rozsianych po całej Polsce. Dzięki tej funkcjonalności, klienci mogą sprawdzić dostępność towaru w najbliższym butiku VISSAVI, jeżeli przed podjęciem decyzji, chcą na przykład przymierzyć wymarzoną sukienkę. Do wprowadzenia tego rozwiązania, konieczna była integracja systemu magazynowego sklepów stacjonarnych i sklepu online. Dzięki temu rozwiązaniu, sklep internetowy może przyczynić się do wzrostu sprzedaży w placówkach VISSAVI, a klienci nie będą reagować negatywnie na „brak towaru”, bo bez problemu będą mogli znaleźć miejsce, w którym go znajdą.Kolejnym nowym elementem na stronie jest mapa butików, dzięki której klienci znajdą najbliższy ich aktualnej lokalizacji sklep, będą mogli sprawdzić dni i godziny jego otwarcia oraz uzyskają telefon kontaktowy do konkretnej placówki VISSAVI. Sklep internetowy został wdrożony w wersji RWD na platformie PrestaShop 1.7 – dzięki temu można korzystać z niego za pośrednictwem smartphona lub tabletu. Tak złożony projekt nie mógł obejść się bez pracy nad badaniami UX, odpowiednim designem i precyzyjnym wdrożeniem, które zapewniają pełną użyteczność i funkcjonalność sklepu. Jesteśmy przekonani, że nowy wizerunek uznanego brandu modowego, spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientek. 

Przekonały Cię nasze realizacje?

Usługi

  • B2B Prestashop
  • B2C Prestashop
  • Support i hosting PrestaShop
  • Hosting Prestashop

Adres

Waynet Sp. z o.o.

ul. Królowej Jadwigi 236

30-218 Kraków

NIP: 6762478648

Social Media

Facebook

LinkedIn

© 2024 Waynet Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone